Тражите и даће вам се - одговори


Ко каже да немам(о) одговоре (питања су они поставили, па погледајте урадак у e-novinama)

1.       Љубав према Украјини постоји, но чини ми се да ови питају о љубави према власти. Нисам лично претерани присталица исте, но уочимо да многи у Јевропи такође „воле“ Путина. А што би љубав према кијевској хунти била фашизам? Заправо је реч о нацизму. Кад неко користи исте симболе које је ес-ес дивизија Галиција користила, када спаљује живе неистомишљенике (Одеса), када према Русима користи исту реторику, несумњиво је исти као и Бандера, и још неки, четрдесетих прошлог века. Мада има и разлике… Бандера не би био одушевљен да ради у економији све по диктату међународних лихвара.

2.       А зашто је „Олуја“ легитимна што „е-новине“ никада не доводе у питање,  а акције Србије на Космету нису? Уосталом, Чеченија је имала скоро па независност (после првог рата), па су напали Дагестан, саму Москву. А тренутно Чечени ратују за рачун Русије на разним бојиштима…

3.       Што рече Караџа за папу Војтилу – ђе то има Словен а католик. А ја кажем – ђе то има православац, а против Русије. Иначе мислим да се са верском компонентом претерује. Како рече Дугин, свако може бити и евроазијац и атлантиста.

4.       Лукашенко и Назарбајев нису осудили ни акције Русије, нити су са Русијом смањили односе (рецимо због Крима) а то је, „бојим се“, једино битно…

5.       Да ли је у Шпанији био грађански рат? Шта су онда тамо радили припадници наших интер-бригада?! Борили се против фашизма, зар не, баш као и овде што се боре Руси, Чечечни, Срби...

6.       Чини ми се да су црнци у Јужној Африци под апартхејдом „живели боље“ него црнци тамо где су припадници њихове расе били на власти. У сваком случају миграциони тренд је пре био према ЈАР, него из ње. Чисто узгред, јесу ли у Бањалуци „Шумског Рајха“ живели боље неке 1994, него у Сарајеву? Нису мислили на снајпере, зар не… (А лично сам упознао полумуслиманку која је читав рат провела у Бањалуци)

7.       Претпостављам да Руси разумеју украјински, који и ја могу делимично разумети, без икакве школе истог. А зашто не уче? Можда из истог разлога из којег Пера Луковић не учи ромски, иако стално упозорава кад год неко помене Роме у иоле негативном контексту. А ја се питам што и најгори украјински националисти добро знају руски…

8.       Чини ми се да је Русија учесница у преговорима, који су вођени у Минску, да се од ње тражи да „смирује“ политичаре Новорусије. Ако се тако тражи, треба нешто и да им понуди, зар не… И тешке су ово речи од стране оних којима је најбитније је ли се британски амбасадор неђе осећао угодно.

9.       Не знам да л' је неко рекао баш „развој билатералних односа“, звучи као обична фразетина. Него… чисто из угла западних медија – како се коментарише међусбни однос саговорника, њихова равноправност, кад разговарају Путин и Обама, а како кад разговарају Порошенко и Обама?!

10.   А зашто Турска једина признаје Републику Северни Кипар (јел се тако зове?), међу првима је признала “Kosova” а не признаје ни статус региона својим Курдима? Може јој се, зар не…

11.   Можда ће једном бити 500 чланица УН, можда се створи нека Империја која је изнад делова света (рецимо ландес-систем, какав је био у Светом Римском Царству), можда ће проћи време нација, уосталом зашто да се и Сједињене Државе на поделе, на шта формално имају право (па су га угушиле у грађанском рату у којем је погинуло више Амера него у свим осталим њиховим ратовима заједно…). Док се то не догоди, све је однос снага, а мени нешто одговора, док ми нешто не одговара. Као уосталом и тамо неком Бжежинском…

12.   Чудим се овом питању…. Па… рецимо цео југозапад Сједињених Држава, земље Аризона, Калифорнија, Нови Мексико, Невада су анактиране ратом против Мексика… Док у случају Тексаса постоји велика сличност баш са Кримом. Наравно, после је Америка одустала од анексија. Зашто анектирати, кад је боље да имају неформалне колоније.

13.   Анексија, формално враћање територије, назовимо како год је драстичан корак. Без обзира на оправданост истог, уноси нелагоду многим земљама. Са друге стране, Запад (опонента) практично паралише, јер не зна шта даље после корака иза којег нема повратка. Него, зашто Шпанија и Израел, несумњиво амерички савезници нису признали независност “Kosova”-е?!

14.   Антифашистичка Европа? Спада ли ту Литванија где се есесовцима одаје почаст, а руше се споменици антифашистичке Црвене армије?! Хрватска где стадион скандира „За дом – Спремни“, а недавно изабрани посланик се хвали како воли Томпсона? Баш цела Европа?!? (Мислите ваљда на ЕУ, и Србија и Русија су део Европе...) Онда ту спада и Орбанова Мађарска, о којој сам читао доста на страницама „е-новина“.

15.   Зато што би то био трибунал као и онај „међународни“ у Ден Хагу.

 

Коментари

Популарни постови са овог блога

Уранска и хтонска божанства

Псеудопатриотизам

Logički problem indukcije